Главная » Каталог статей / Углегорск / История города
Вуглегірськ (з матеріалів Єнакіївського історичного музею)

Вуглегірськ (до 1958 року-Хацепетівка) - місто, центр міської ради, розташований за 12 км від Єнакієвого. Залізнична станція. Населення 10,6 тис. чоловік. Вуглегірській міськраді підпорядковані населені пункти Булавино, Грозний, Каютіне, Красний Пахарь, Савелівка.

У Вуглегірську знаходиться шахта «Вуглегірська-Західна», яка вступила в дію в 1956 році. Це найбільша шахта в об`єднанні «Орджонікідзевугілля». Тут працюють 460 передо­виків, відзначених урядовими нагородами. Серед них кавалери ордена Леніна - Жибченко, Бєлан, Бязров. Ордена Жовтневої Революції - Сливинський, Циба, Лавринюк. На честь 50-річчя Великого Жовтня колективу шахти «Вуглегірська-Західна» вручено пам`ятний Чер­воний прапор ЦК КПРС, Ради Міністрів СРСР і ВЦРПС. В місті працює найбільша в Дон­басі Центральна збагачувальна фабрика. Недалеко від Вуглегірська збудована одна з найб­ільших у Європі Вуглегірська ГРЕС.

В 1879 році у зв`язку з будівництвом залізниці Дебальцеве-Ясинувата була збудована станція Хацепетівка. Поряд з нею виросло селище. Під час Горлівського збройного по­встання, в грудні 1905 року, серед загонів, що прийшли на допомогу повсталим, була й неве­лика хацепетівська дружина, що приєдналася до дебальцівських робітників. Залізничники Хацепетівки допомогли перевезти в Горлівку поїзди з дружинниками з інших районів Дон­басу. Після лютневої революції, в кінці березня 1917 року, утворена Хацепетівська Рада робітничих депутатів. Радянська влада в Хацепетівці була встановлена на початку 1918 року. В роки австро-німецької окупації тут діяв партизанський загін.

В 1938-1939 роках поблизу селища були відкриті поклади кам`яного вугілля. На фрон­тах Великої Вітчизняної війни боролися з ворогом 834 мешканці селища, 313 з яких загину­ли, 567 нагороджені бойовими орденами та медалями.  

Категория: Каталог статей / Углегорск / История города | Добавил: Administrator (29-03-2011, 10:18) | Просмотров: 3582