Главная » Каталог статей / Углегорск / История города
Село Савелівка

Коли їхати з міста Вуглегірська (колишньої Хацепетівки) на Дебальцеве, то з правого боку, десь кілометра через півтора після хутора Грозного відкривається казковий краєвид села Савелівки. Від самої автотраси через усе село проходить центральна вулиця імені Маяковського, з обох боків Обсаджена стрункими пірамідальними тополями, що висаджені ще сорок два роки тому.

Хтось, можливо, скептично зауважить, мовляв, звідки така точність. Справа в тому, що мені тоді було 17 років і я разом з усіма приймав участь у добрій акції народження алеї. Саджанці брали з вуглегірського розплідника. Спеціальний трактор буравив лунки, а ми, мо­лодь, висаджували в них благенькі тополині пагінці, підносячи воду для їх поливу. Отож, звідси справжня дата народження цього рукотворного дива - 1963 рік.

Вправо-вліво від вулиці Маяковського розташовані вулиці Ватутіна, Нова, Свердлова. Далі - Октябрьська, Шкільна, Садова, Молодіжна, Комсомольська, Желєзнодорожна. Останні, ті пізніше з`явилися, а в 1952-му були лише Свердлова та Желєзнодорожна, звісно, Маяковсь­кого також. Вулиця ім. Ватутіна, моя рідна, тоді тільки-но починала забудовуватися.

Основу села складали камінні бараки на чотири та шість родин, вони й утворювали безпосередньо вулицю Маяковського. Окрім них, на вулиці більше ніяких забудов не було. Та й звідки їм було взятися? Час був післявоєнний, бідний. Попереду я згадав про бараки. Вони колись належали німцям-колоністам, бо село не слов`янське, але про це потім. Краще давай­те повернемося в сиву давнину.

В.П.Чубенко "Солнце в капкані"

  
Категория: Каталог статей / Углегорск / История города | Добавил: Administrator (29-03-2011, 10:48) | Просмотров: 3826