Главная » Новости
Пільги вдовам померлих учасників бойових дій

Згідно з частиною першою пункту 2 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» чинність цього закону поширюється на дружин померлих учасників війни і бойових дій, партизанів і підпільників, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та інших причин, які не одружилися вдруге. Відповідно до п.10 Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.1994 р. № 302 «Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни», особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», органами праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації видається посвідчення встановленого зразка.

З 1 січня 2012 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 р. № 1381 «Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення», якою встановлено новий розмір підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» дружинам (чоловікам) померлих учасників війни та бойових дій, партизанів і підпільників, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, у розмірі 12 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність (з 1 січня 2012 року - 98,64 грн.). Згідно із Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (із змінами і доповненнями) дружини (чоловіки) померлих учасників бойових дій, які не одружилися вдруге, належать до осіб, які мають право на безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів.

Необхідно також зазначити, що відповідно до Наказу Мінстату України від 27.05.1996 р. № 150 «Про порядок обліку пасажирів, що перевозяться громадським транспортом на маршрутах» середньомісячна частота поїздок окремих категорій громадян з правом безплатного проїзду у громадському транспорті (трамвай, тролейбус, автобус) у внутрішньоміському сполученні становить вісім одиниць, у приміському автобусному сполученні - шість одиниць.

Пільги членам сімей загиблих (померлих ветеранів війни) на оплату житлово-комунальних послуг надаються відповідно до ст. 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а саме:

- 50-процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні та має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім`ю);

- 50-процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб у межах середніх норм споживання. Площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за опалення, становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні та має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім`ю.

- 50-процентна знижка вартості палива в межах норм, встановлених для продажу населенню, - для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення.

«Енакиевский рабочий» № 23 (13491)

Категория: Новости | Добавил: Administrator (27-03-2012, 23:08) | Просмотров: 9628