Главная » Новости
Державна підтримка галузі тваринництва

Як отримати дотацію фізичним особам за утримання молодняку великої рогатої худоби та часткове відшкодування витрат на закупівлю установки індивідуального доїння.

Як повідомлялося раніше, постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня - 2011 р. № 246 (із змінами та доповненнями) затверджено Порядок використання сум податку на додану вартість, сплачених переробними підприємствами до спеціального фонду державного бюджету.

Цей Порядок визначає механізм використання сум податку на додану вартість, сплачених переробними підприємствами до спеціального фонду державного бюджету за бюджетною програмою «Державна підтримка галузі тваринництва» (далі - бюджетні кошти).

Бюджетні кошти спрямовуються на державну підтримку галузі тваринництва шляхом здійснення виплати:

- спеціальної бюджетної дотації фізичним особам за утримання та збереження молодняку великої рогатої худоби (далі - дотація за молодняк);

- часткового відшкодування витрат на закупівлю установки індивідуального доїння (далі - часткове відшкодування витрат на установку).

Дотація за молодняк виплачується фізичним особам за утримання молодняку великої рогатої худоби (далі - молодняк), який народився в їх господарствах, та- збереження його до певного віку на дату подання відповідних документів.

Дотація за молодняк виплачується за утримання молодняку, який на момент подання фізичними особами вперше відповідних документів досяг певного віку, у розмірі:

250 гривень за голову – за молодняк віком від 6 до 9 місяців;

750 гривень за голову - за молодняк віком від 9 до 12 місяців;

1000 гривень за голову - за молодняк віком від 12 до 15 місяців.

У подальшому бюджетна дотація за молодняк виплачується фізичним особам за збереження молодняку у розмірі 250 гривень за кожні наступні три місяці його утримання до досягнення ним п`ятнадцятимісячного віку.

Для отримання дотації за молодняк фізичні особи подають відповідним селищним чи міським радам копії таких документів:

- паспортів великої рогатої худоби і ветеринарних карток до таких паспортів, а в разі утримання 10 і більше голів молодняку - виданий в установленому порядку витяг з Єдиного державного реестру тварин;

- паспорта особи;

- довідки або договору про відкриття рахунка в банку;

- документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку в паспорті).

Зазначені документи приймаються відповідною селищною чи міською радою щомісяця до першого числа наступного місяця та до 1 грудня 2012 р. в порядку черговості їх надходження, про що робиться запис у журналі обліку. Підставою для внесення до журналу відомостей про наявність у фізичної особи поголів`я молодняку, крім зазначених документів, є запис у погосподарській книзі, що ведеться селищною чи міською радою, або у разі, коли селищною чи міською радою не ведеться погосподарський облік, - видана ними довідка про підтвердження наявності на відповідну дату у зазначених в реєстрі фізичних осіб молодняку великої рогатої худоби, який народився в їх господарствах.

Виплата часткового відшкодування витрат на установку здійснюється у межах фактичних витрат за закуплену фізичною особою, у тому числі в 2011 році, для власного користування нову установку Індивідуального доїння вітчизняного виробництва за умови утримання у своєму господарстві не менш як трьох Ідентифікованих та зареєстрованих в установленому порядку корів, але не більш як 5000 гривень за одиницю.

У разі відчуження зазначеної установки чи її передачі у користування іншим особам до закінчення експлуатаційного строку отримані бюджетні кошти повертаються до державного бюджету.

Фізична особа має право на часткове відшкодування один раз на період експлуатаційного строку такої установки. Витрати із закупівлі нової установки до закінчення експлуатаційного строку попередньох не відшкодовується.

Для виплати часткового відшкодування витрат на установку фізичні особи подають щомісяця до 1 числа відповідним селищним чи міським радам:

- довідку, видану селищною чи міською радою, про кількість корів;

- копії паспортів великої рогатої худоби і ветеринарних карток до таких паспортів;

- виданий в установленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин;

- копії платіжних документів та технічної документації на установку індивідуального доїння;

- копії паспорта особи і довідки про відкриття поточного рахунку в банку та документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку в паспорті).

Подані документи розглядаються в порядку черговості їх надходження.

Л. Биковська
Начальник відділу торгівлі та АПК міської ради
«Енакиевский рабочий» № 63 (13531)

Категория: Новости | Добавил: stratim (19-08-2012, 14:52) | Просмотров: 1990